ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
20.07.2016r. 16:14

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, brytyjski instytut BRE National Solar Centre opublikował przewodnik ze wskazówkami na temat inwestycji w systemy fotowoltaiczne w przedsiębiorstwach. Przewodnik dotyczy inwestycji na Wyspach, jednak jego wnioski mogą być interesujące również dla polskich firm, które dzięki fotowoltaice mogą istotnie obniżyć koszty swojego funkcjonowania.
18.07.2016r. 10:12

Grzegorz Wiśniewski
Panuje powszechne przekonanie, że Ministerstwo Energii jest nieprzychylne dla OZE. Dowodem koronnym jest znowelizowana ustawa o OZE, która zasadniczo blokuje rozwój OZE i restauracja węgla w nienapisanej ale dorozumianej polityce energetycznej.
18.07.2016r. 05:43

Marcin Przychodzki
Okazało się, że Antoniego Słonimskiego wspierały proroctwa, jak mówił, że: „Polska to jest taki dziwny kraj, w którym możliwe jest wszystko, nawet to, że sprawy pójdą w dobrym kierunku”. No i stało się to, co wielu osobom wydawało się niemożliwe i wręcz niewiarygodne. W dniu 16 lipca br. weszła w życie ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych i wiatrakowy raj się skończył.
13.07.2016r. 13:13

Niemiecki parlament przyjął zmiany w systemie wsparcia dla OZE. Nowelizacja niemieckiej ustawy EEG zakłada wprowadzenie dla większych inwestycji systemu aukcyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu taryf dla najmniejszych instalacji. Krytycy nowej ustawy oceniają, że uderzy ona w mniejszych producentów, zwiększając ich koszty i ryzyko w sytuacji konieczności konkurowania o wsparcie z większymi firmami. Niemiecki rząd odpowiada jednak, że dywersyfikacja uczestników rynku to ważna cecha niemieckiego systemu wsparcia dla OZE i że w nowych warunkach ta dywersyfikacja zostanie podtrzymana.
12.07.2016r. 22:58

Wejście w życie ustawy o OZE oraz ustawy odległościowej pokrzyżowało szyki inwestorom wiatrakowym, do tego stopnia, że spółki inwestujące w ten rodzaj energetyki zmuszone zostały do zrobienia odpisów księgowych na wszystkie te inwestycje, które nie posiadają pozwoleń na budowę.
11.07.2016r. 08:13

Grzegorz Wiśniewski
27 czerwca w swoim domu w Los Angeles zmarł Alvin Toffler, amerykański futurolog, inżynier, ekonomista i wizjoner, autor m.in. takich książek jak „Szok Przyszłości” i „Trzecia fala” i kilku innych, w których w II połowie XX wieku przewidział kluczowe, obecnie zachodzące zmiany w technologii i w społeczeństwach. W nich ukształtował myślenie o przyszłości jako niekończącej się ale celowej, poddającej się poznaniu zmianie. Wywarł wpływ na politykę przemysłową, energetyczną, obronną (do czego jeszcze nawiążę), nie tylko w USA.
28.06.2016r. 09:11

Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW) od dawna przytacza statystyki dotyczące bardzo niskiego stopnia wykorzystania potencjału hydroenergetycznego polskich rzek (wykorzystujemy niespełna 20 procent ich potencjału technicznego). Podstawowym warunkiem zmiany tego stanu rzeczy jest stabilne prawo regulujące kwestie energetyki wodnej.
Ewa Malicka, TRMEW
27.06.2016r. 19:58

Wyniki referendum w Wielkiej Brytanii, w którym wygrali zwolennicy opuszczenia Unii Europejskiej będą miały dalekosiężne skutki polityczne, ekonomiczne i społeczne. Nie wszystko jest już wiadomo i dopiero za kilka tygodni będzie jasne, w jakim kierunku potoczą się negocjacje z Komisją Europejską. Formalnie proces wyjścia musi zostać zainicjowany przez brytyjski Parlament i wcale nie jest powiedziane, że nie będzie nowych wyborów w Wielkiej Brytanii z uwagi na dymisję brytyjskiego premiera Davida Camerona.
27.06.2016r. 13:35

Zdaniem organizacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zepchnie na drugi plan kwestie klimatyczne. Długoterminowo przyczyni się jednak do powstania bardziej spójnego stanowiska Europy w tych obszarach.
ClientEarth
27.06.2016r. 13:22

Zbigniew M. Karaczun
Zapowiedź Brexitu to nie najlepszy sygnał dla unijnej polityki klimatycznej. To jednak tylko drobny problem, który z pewnością zostanie rozwiązany, a nie – jak chcą niektórzy sceptycy klimatyczni – koniec działań UE w tym obszarze.
ChronmyKlimat.plcire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE