ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
31.07.2017r. 11:41

prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski, Politechnika Łódzka
Ministerstwo Energii planuje podnieść obowiązek zakupu zielonych certyfikatów dla sprzedawców energii z 16 do 18 proc. Nie poprawi to rynku zielonych certyfikatów, a odbiorców i gospodarkę obciąży dodatkowymi kosztami na sumę około 1,4 mld zł rocznie - pisze w komentarzu dla portalu BiznesAlert.pl prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej.
28.07.2017r. 15:18

Grzegorz Wiśniewski
W trybie ekspresowym przemknęła przez parlament trzecia już poselska nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii (uOZE). Wpisuje się ona w już 6-letnie kalendarium prac nad projektem i ustawą, które zasadniczo jest historią psucia prawa i chaotycznych prób jego "naprawiania".
26.07.2017r. 10:12

Eksperci innogy
W ciągu ostatnich dwóch tygodni na rynku energii elektrycznej utrzymywał się bezpieczny poziom nadwyżki mocy wytwórczych, do czego przyczyniła się łagodna pogoda, a dobowa zmienność cen uwarunkowana jest głównie generacją z wiatru. Natomiast na terminowym rynku gazu mogliśmy zauważyć niewielkie wzrosty cen, a na rynku spot umiarkowana pogoda nie wpływała na znaczące zmiany ceny. Na rynku spot praw majątkowych - PMOZE_A - od początku lipca trwa trend wzrostowy.
26.07.2017r. 06:10

Na portalu znanej organizacji branżowej VGB PowerTech e.V., międzynarodowego stowarzyszenia technicznego na rzecz produkcji i magazynowania energii i ciepła w Niemczech, opublikowane zostało opracowanie na temat funkcjonowania energetyki wiatrowej w Niemczech i w Europie. Wyniki opublikowanych badań są druzgocące dla zwolenników energetyki wiatrowej.
24.07.2017r. 05:01

W ostatnich dniach pojawiły się dwie kolejne inicjatywy legislacyjne dotyczące nowelizacji ustawy o OZE. Pierwsza z nich to duża nowelizacja ustawy o OZE i ustawy odległościowej autorstwa Ministerstwa Energii, której projekt został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Druga natomiast dotyczy "małej" nowelizacji zgłoszonej z inicjatywy poselskiej w sprawie systemu zielonych certyfikatów i opłaty zastępczej. W mediach branżowych trwa dyskusja nt. "małej" nowelizacji, która pojawiła się dosyć niespodziewanie a jej procedowanie odbyło się w ekspresowym tempie.
21.07.2017r. 13:40

Stan Australia Południowa zwany jest w Australii stolicą energetyki wiatrowej. Według prognoz, w przyszłym miesiącu odbiorcy energii w tym stanie będą płacić najwyższe ceny na świecie za pobierany prąd. Dotychczas pierwsze miejsce w tym rankingu zajmowała Dania, czyli kolebka gigantycznych wiatraków w Europie.
18.07.2017r. 15:35

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Z Niemcami, historycznie zawsze było nam jakoś nie po drodze i właściwie wszystko po dwóch stronach granicy robione jest nieco inaczej. Krótkie chwile ocieplenia i wspólnych interesów, wcześniej czy później, przeplatane są długimi okresami problemów albo też sytuacjami, gdzie jak już coś pasuje, to znajdzie się jakiś głęboko dzielący nas problem.
17.07.2017r. 10:16

W naszym kraju pracę rozpoczęła w tym miesiącu pierwsza farma fotowoltaiczna, z której energia będzie rozliczana w ramach mechanizmu aukcyjnego. Jak sytuacja z uruchamianiem podobnych instalacji w systemie aukcyjnym wygląda w Niemczech, czyli kraju, który jako pierwszy w Europie wprowadził taki mechanizm wsparcia dla inwestorów budujących farmy fotowoltaiczne, opisuje portal Gramwzielone,pl.
14.07.2017r. 13:13

Opracował Jacek Malski
Na terenie landu Północnej Nadrenii Westfalii działa już 3345 elektrowni wiatrowych. W kampanii poprzedzającej ostatnie wybory w landzie jednym z głównych haseł Partii Wolnych Demokratów była konieczność zatrzymania dalszej dewastacji krajobrazu regionu. Między innymi dzięki temu partia ta otrzymała rekordową liczbę głosów. Po wyborach FDP przekonała koalicjantów z CDU, że należy zaostrzyć warunki budowy farm wiatrowych - w szczególności wprowadzić minimalną odległość 1500 metrów pomiędzy elektrowniami a domami mieszkalnymi.
14.07.2017r. 09:03

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej przedstawiła swoje uwagi do projektu zmian legislacyjnych w ustawie o odnawialnych źródłach energii, dotyczące wpływu zaproponowanych zmian na rozwój przemysłu morskiej energetyki w Polsce.
Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonejcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE