ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
01.09.2016r. 14:38

Bogdan Szymański
W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować wielką promocję montażu instalacji PV w abonamencie. Czy taki sposób realizacji wymarzonej inwestycji w fotowoltaikę ma ekonomiczne podstawy?
22.08.2016r. 12:46

dr Christian Schnell, radca prawny/partner kancelarii Solivan
Według opublikowanego w dniu 29 lipca 2016 r. projektu Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju tzw. "Plan Morawieckiego" transport i energetyka mają być niskoemisyjne. W sektorze energetycznym postawiono trafną diagnozę: "Modernizacja sektora energetycznego oraz podjęcie działań na rzecz dywersyfikacji źródeł energii stanowi warunek dla podwyższania konkurencyjności polskiego przemysłu, poprawy jego efektywności energetycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii." Polska energetyka do tej pory nie wykorzystała swojego potencjału w zakresie efektywnego zastosowania biomasy w celu stymulacji rozwoju technologicznego, przemysłu rolnego i drzewnego. Jest to również zmarnowana szansa zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju, które stanowi wiodący temat na scenie politycznej.
21.08.2016r. 21:19

Anna Kucharska, doktorantka w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza
Fala transformacji sektorów energetycznych dotyka kolejne gospodarki na świecie. Odnawialne źródła energii rozwijają nawet takie państwa, jak Chińska Republika Ludowa, Federacja Rosja czy Azerbejdżan. Rozwój OZE i technologii z nimi związanych prowadzi poniekąd automatycznie do usprawnień także w innych sektorach. Szczególnie wysoki potencjał jawi się w obszarze mobilności. Na ile niewielka Austria i Szwajcaria mogą stać się konkurencyjne na europejskich, a nawet światowych rynkach w tym obszarze? Inwestując w rozwój technologii high-tech w dziedzinie energetyki, oba państwa mogą postawić na potencjał elektromobilności.
17.08.2016r. 11:48

dr Adam B. Czyżewski
Główny ekonomista, PKN Orlen
Empiryczną wiedzę o innowacjach czerpiemy z sektora IT, bo tam rodzi się ich najwięcej. Patrząc na tempo w jakim tablet i smartfon pojawiły się w naszym codziennym życiu spodziewamy się, że już za 10 lat drogi zapełnią się samochodami elektrycznymi a energia elektryczna będzie wytwarzana w dużych ilościach z wiatru i słońca.
02.08.2016r. 14:59

Konfederacja Lewiatan
Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest zagrożone, bo nie mamy odpowiedniej strategii energetycznej w kontekście zmieniającego się rynku energii. Nie wiemy czy integrować rynki energii elektrycznej, jaką rolę w przyszłości ma pełnić polski węgiel, nie wiemy czy zależy nam na rozwoju OZE? Decydenci często, błędnie, strategię utożsamiają z rządzeniem i zmianami personalnymi - podkreśla Konfederacja Lewiatan.
29.07.2016r. 13:34

Grzegorz Wiśniewski
Fotowoltaika w Polsce nigdy nie miała szczęścia do polityki i polityków, prawa i ustawodawców. Nigdy nie miała "miodowego miesiąca", a dwie ostatnie próby legislacyjne z lat 2012 i 2015 ukształtowania branży na zdrowych zasadach i ochrony polskich firm (w segmencie prosumenckim) zostały zduszone w zarodku.
22.07.2016r. 10:04

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Elon Musk kilka dni temu opublikował na blogu wpis „Master Plan; Part Deux”, który pokazuje jego wizję przyszłych zmian. Na razie na ten wpis powinniśmy odpowiedzieć jak najszybciej - polskim miksem energetycznym (wyborem optymalnej restrukturyzacji węgiel - gaz - OZE), polskim udziałem w elektrycznym transporcie (autobusem), polskimi informatykami do wypożyczenia i szybkim dostosowaniem się do nowych trendów konsumenckich.
20.07.2016r. 16:14

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, brytyjski instytut BRE National Solar Centre opublikował przewodnik ze wskazówkami na temat inwestycji w systemy fotowoltaiczne w przedsiębiorstwach. Przewodnik dotyczy inwestycji na Wyspach, jednak jego wnioski mogą być interesujące również dla polskich firm, które dzięki fotowoltaice mogą istotnie obniżyć koszty swojego funkcjonowania.
18.07.2016r. 10:12

Grzegorz Wiśniewski
Panuje powszechne przekonanie, że Ministerstwo Energii jest nieprzychylne dla OZE. Dowodem koronnym jest znowelizowana ustawa o OZE, która zasadniczo blokuje rozwój OZE i restauracja węgla w nienapisanej ale dorozumianej polityce energetycznej.
18.07.2016r. 05:43

Marcin Przychodzki
Okazało się, że Antoniego Słonimskiego wspierały proroctwa, jak mówił, że: „Polska to jest taki dziwny kraj, w którym możliwe jest wszystko, nawet to, że sprawy pójdą w dobrym kierunku”. No i stało się to, co wielu osobom wydawało się niemożliwe i wręcz niewiarygodne. W dniu 16 lipca br. weszła w życie ustawa o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych i wiatrakowy raj się skończył.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE