ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
11.10.2016r. 08:54

Eksperci innogy
W dniach 15-28 września energia z dostawami w roku 2017 wyceniana około złotówkę poniżej transakcji z pierwszych dwóch tygodni tego miesiąca. Na Rynku Dnia Następnego w tym okresie utrzymywał się miski poziom cenowy, pomimo niewielkiej generacji wiatrowej oraz miesięcznego przestoju remontowego bloku w Kozienicach. Natomiast druga połowa września na rynkach gazu przyniosła podwyżki cen. Na rynku praw majątkowych historyczne minimum osiągnęły ceny zielonych certyfikatów.
17.09.2016r. 05:43

Przez media przewija się uparcie wątek potencjalnych szans, jakie miałyby wynikać dla naszego kraju z postawienia na rozwój energetyki odnawialnej. W szczególności podnosi się długofalowe korzyści związane z forsowaniem rozwoju farm wiatrowych, które Polska teraz traci głównie z tego powodu, że zdecydowała się chronić podstawowe interesy życiowe mieszkańców wsi (ustawa odległościowa).
Opracowanie i tłumaczenie redakcja stopwiatrakom.eu
14.09.2016r. 07:43

Christian Schnell, Współpracownik BiznesAlert.pl
Niemiecka Agencja Energii Odnawialnej (AEE) publikowała pod koniec lipca wyniki sondażu przeprowadzonego w 100 gminach energetycznych, które działają na terenie Niemiec. Funkcjonują one w ramach tzw. klastrów energetycznych, tj. grupy wytwórców i odbiorców energii z danego obszaru stworzonej w celu ułatwienia przepływu energii między nimi oraz promowania lokalnej samowystarczalności energetycznej.
09.09.2016r. 16:51

Podczas drugiego dnia XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy 7 września 2016 r. odbył się panel pt. "Nowa architektura rynku energii elektrycznej". - Podjęliśmy próbę ucywilizowania OZE. Chcemy promować finansowo w pierwszej kolejności klastry energetyczne - podkreślił Krzysztof Tchórzewski minister energii, który wziął udział w panelu.
01.09.2016r. 14:38

Bogdan Szymański
W ostatnich miesiącach możemy zaobserwować wielką promocję montażu instalacji PV w abonamencie. Czy taki sposób realizacji wymarzonej inwestycji w fotowoltaikę ma ekonomiczne podstawy?
22.08.2016r. 12:46

dr Christian Schnell, radca prawny/partner kancelarii Solivan
Według opublikowanego w dniu 29 lipca 2016 r. projektu Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju tzw. "Plan Morawieckiego" transport i energetyka mają być niskoemisyjne. W sektorze energetycznym postawiono trafną diagnozę: "Modernizacja sektora energetycznego oraz podjęcie działań na rzecz dywersyfikacji źródeł energii stanowi warunek dla podwyższania konkurencyjności polskiego przemysłu, poprawy jego efektywności energetycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii." Polska energetyka do tej pory nie wykorzystała swojego potencjału w zakresie efektywnego zastosowania biomasy w celu stymulacji rozwoju technologicznego, przemysłu rolnego i drzewnego. Jest to również zmarnowana szansa zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju, które stanowi wiodący temat na scenie politycznej.
21.08.2016r. 21:19

Anna Kucharska, doktorantka w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza
Fala transformacji sektorów energetycznych dotyka kolejne gospodarki na świecie. Odnawialne źródła energii rozwijają nawet takie państwa, jak Chińska Republika Ludowa, Federacja Rosja czy Azerbejdżan. Rozwój OZE i technologii z nimi związanych prowadzi poniekąd automatycznie do usprawnień także w innych sektorach. Szczególnie wysoki potencjał jawi się w obszarze mobilności. Na ile niewielka Austria i Szwajcaria mogą stać się konkurencyjne na europejskich, a nawet światowych rynkach w tym obszarze? Inwestując w rozwój technologii high-tech w dziedzinie energetyki, oba państwa mogą postawić na potencjał elektromobilności.
17.08.2016r. 11:48

dr Adam B. Czyżewski
Główny ekonomista, PKN Orlen
Empiryczną wiedzę o innowacjach czerpiemy z sektora IT, bo tam rodzi się ich najwięcej. Patrząc na tempo w jakim tablet i smartfon pojawiły się w naszym codziennym życiu spodziewamy się, że już za 10 lat drogi zapełnią się samochodami elektrycznymi a energia elektryczna będzie wytwarzana w dużych ilościach z wiatru i słońca.
02.08.2016r. 14:59

Konfederacja Lewiatan
Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest zagrożone, bo nie mamy odpowiedniej strategii energetycznej w kontekście zmieniającego się rynku energii. Nie wiemy czy integrować rynki energii elektrycznej, jaką rolę w przyszłości ma pełnić polski węgiel, nie wiemy czy zależy nam na rozwoju OZE? Decydenci często, błędnie, strategię utożsamiają z rządzeniem i zmianami personalnymi - podkreśla Konfederacja Lewiatan.
29.07.2016r. 13:34

Grzegorz Wiśniewski
Fotowoltaika w Polsce nigdy nie miała szczęścia do polityki i polityków, prawa i ustawodawców. Nigdy nie miała "miodowego miesiąca", a dwie ostatnie próby legislacyjne z lat 2012 i 2015 ukształtowania branży na zdrowych zasadach i ochrony polskich firm (w segmencie prosumenckim) zostały zduszone w zarodku.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE