ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
28.06.2017r. 17:45

Piotr Michajłow oraz Karol Lasocki, K&L Gates
Prawnicy kancelarii K&L Gates omawiają najważniejsze zagadnienia projektu nowelizacji ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii, zaprezentowanego 28 czerwca br. przez Ministerstwo Energii.
28.06.2017r. 12:01

W ostatnich tygodniach przez Polskę przechodzą fale upałów na przemian z nawałnicami, które są tak gwałtowne, że mogą prowadzić do powodzi i lokalnych podtopień. Zimą zaś walczymy o haust czystego powietrza w spowitym smogiem kraju, bo nasze powietrze od lat należy do najgorszych w Europie. Co łączy te dwie kwestie? Spalanie węgla!
HEAL Polska
26.06.2017r. 19:12

Polskie Stronnictwo Ludowe broniło i walczyło o biznes wiatrakowy, jakby chodziło o niepodległość. Dzisiaj "zielona" partia balansuje na pograniczu progu wyborczego, ale wciąż lamentuje nad nieefektywnymi ekonomicznie elektrowniami wiatrowymi. Ludowcy pozbawieni ministerialnych tek nie mogą już decydować o prowadzeniu polityki sprzyjającej budowie farm wiatrowych. Co więcej, perspektywa przegranych wyborów samorządowych przez PSL, jest coraz bardziej realna. Dlatego wybawienia dla upadającej reputacji "zielonych" wójtów/burmistrzów ludowcy upatrują w powrocie inwestorów wiatrakowych na wieś.
26.06.2017r. 17:11

Wojciech Domagała, Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy sp. k. i Tomasz Ziomek, Ernst & Young Doradztwo Podatkowe sp. z o.o.
Komisja Europejska opublikowała w ostatnich dniach decyzję dotyczącą ulg od obciążeń związanych z systemami wsparcia OZE i kogeneracji we Włoszech. Na jej mocy przedsiębiorcy energochłonni korzystać będą z obniżonych stawek dopłat do systemu kogeneracji oraz OZE. Z perspektywy polskiego przemysłu energochłonnego, szczególne znaczenie ma fakt, że po raz pierwszy poddano ocenie zgodność z rynkiem wewnętrznym ulgi od obowiązku wsparcia kogeneracji.
23.06.2017r. 10:28

Przez ostatnie 10 lat zbudowany został potencjał OZE będący w stanie wytwarzać nieco ponad 20 TWh zielonej energii rocznie, tymczasem by zrealizować cel 2020 w sektorze elektroenergetycznym, trzeba tej energii wytworzyć ponad 30 TWh. Wciąż więc jesteśmy daleko, a wdrożenie systemu aukcyjnego zahamowało inwestycje w OZE na półtora roku.
PSEW
20.06.2017r. 19:59

- Połowa nowych mocy wytwórczych zainstalowanych w Europie w ubiegłym roku, to te wykorzystujące siłę wiatru. Energetyka wiatrowa wykazała się więc nie tylko największym przyrostem mocy wśród wszystkich OZE, ale i w ogóle wśród wszystkich źródeł z jakich tylko ludzkość potrafi wytwarzać energię elektryczną - pisze cytowany przez portal Gramwzielone.pl Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.
20.06.2017r. 16:45

Pod koniec zeszłego roku przeprowadzona została pierwsza aukcja zielonej energii, podczas której można było wygrać rządowy kontrakt. Dariusz Maciński - jeden z czołowych producentów biomasy w Polsce - zwraca jednak uwagę, że główny Urząd Regulacji Energetyki miał uwagi co do sposobu jej przeprowadzenia i w najbliższym czasie producentów OZE mogę czekać zmiany.
09.06.2017r. 06:15

Grzegorz Wiśniewski
W czwartek na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii przedstawiciele Ministerstwa Energii (ME) zaprezentowali założenia do nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (uOZE) i innych związanych ustaw.
02.06.2017r. 09:29

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Zgodnie z zapowiedziami, amerykański prezydent- Donald Trump ogłosił wycofanie USA z porozumienia klimatycznego w Paryżu (COP21). Decyzja będzie miała szereg reperkusji dla światowej polityki klimatycznej i energetycznej , zarówno w krótkim, jak i długim horyzoncie.
31.05.2017r. 09:57

Grzegorz Wiśniewski, prezes zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP
Pan Profesor Władysław Mielczarski był uprzejmy napisać i opublikować na portalu CIRE tekst pt. "Opłacalność i niezależność - OZE", w którym przedstawił swoje poglądy na OZE i odniósł się do mojego wpisu blogowego przedrukowanego na CIRE pt. "Janusze polskiego biznesu kontra prosumenci".cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE