ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
19.12.2016r. 20:03

Michał Bacia, Hi Energy People
Większość instalacji fotowoltaicznych, które będą działać w 2020 roku w Polsce, nie zostało jeszcze zbudowanych. Firmy, które w tej chwili są liderami na rynku mogą nie być liderami za 4 lata.
19.12.2016r. 08:30

Grzegorz Wiśniewski
Najnowsze dane statystyczne o polskich postępach w zakresie wzrostu udziału energii z OZE w zużyciu energii na koniec 2015 roku, przedstawione przez GUS, są okazją do weryfikacji
IEO
01.12.2016r. 17:30

dr inż. Andrzej Strupczewski, prof. nadzw. NCBJ
Jak donosi "Der Spiegel", w ramach przygotowań do nadchodzących wyborów, niemiecka partia Chrześcijańsko-Demokratyczna CDU przygotowała projekt polityki energetycznej Niemiec w którym przewidziano szybkie zakończenie subsydiów płaconych dla deweloperów wiatraków, paneli słonecznych i elektrowni biogazowych1 . W przyszłości instalacje OZE musiałyby "stać na własnych nogach" stwierdza dokument opracowany przez Komitet Federalny do spraw Finansów, Gospodarki i Energii, widziany przez magazyn "Der Spiegel".
18.11.2016r. 13:36

Portal stopwiatrakom.eu poświęca dużo uwagi naszym zachodnim sąsiadom i sprawom polityki klimatycznej, gdyż obie te sprawy są ściśle powiązane z energetyką wiatrową. Sytuacja polityczna i gospodarcza w Niemczech ma bowiem bezpośredni wpływ na to, co dzieje się w Polsce. Odwrotny mechanizm niestety nie działa i pokazuje na daleko idące uzależnienie Polski od sytuacji na niemieckiej scenie politycznej.
15.11.2016r. 10:06

Eksperci innogy
W dniach 28 października - 9 listopada energia z dostawami w roku 2017 wyceniana była średnio na poziomie 160,9 PLN/MWh. Średnia cena na Rynku Dnia Następnego w październiku wyniosła 169,5 PLN/MWh, a wycena listopada za pierwszą dekadę w wysokości 167,30 PLN/MWh. Na terminowym rynku gazu listopad rozpoczął się kolejnymi zwyżkami cen, najwyższe ich poziomy można było zaobserwować 3 listopada. Również na spotowym rynku gazu listopad rozpoczął się wysokimi cenami.
14.11.2016r. 13:05

Obraz niemieckiej transformacji energetycznej w polskich mediach jest mocno uproszczony. Media głównego nurtu przedstawiają ją, jako nieustające pasmo sukcesów oraz wzór do naśladowania, w myśl zasady "dobre, bo niemieckie". Rzadko przebijają się informacje o tym, jak naprawdę wygląda debata o Energiewende i czym ona różni się od tego, co obserwujemy w Polsce.
05.11.2016r. 04:08

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, temat tego, na czyich barkach ma spocząć ciężar sfinansowania inwestycji w magazyny energii w polskim systemie elektroenergetycznym, aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci i jednocześnie możliwości przyłączania nowych instalacji OZE, zdominował dyskusję, która odbyła się podczas towarzyszącej warszawskim targom RENEXPO konferencji poświęconej perspektywom magazynowania energii w Polsce.
03.11.2016r. 08:33

Eksperci innogy
W dniach 13-27 października energia z dostawami w roku 2017 notowania zbliżyły się do górnego zakresu cenowego: 160,90 PLN/MWh. Natomiast na na rynku spotowym w drugiej połowie października sytuacja uspokoiła się. Na terminowym rynku gazu druga połowa października to kontynuacja wzrostów cen. Wysoki popyt w październiku przełożył się też na znaczący wzrost cen na rynku spot. Również na rynku zielonych certyfikatów począwszy od 13 października, tj na pięciu kolejnych sesjach, zanotowano systematyczne wzrosty.
19.10.2016r. 21:13

Kanał 1 niemieckiej telewizji (ARD) wyemitował bardzo krytyczny reportaż o energetyce wiatrowej w Niemczech. Program ten możecie obejrzeć Państwo z polskimi napisami. Oglądając ten film, jak w pigułce widać wszystkie patologie branży wiatrakowej. Od praktyk korupcyjnych w samorządach, do zblatowanych posłów w parlamencie. Czarno na białym widać, że walka o dotacje dla wiatraków wciąż trwa i obecny rząd federalny ugiął się pod presją lobby.
18.10.2016r. 12:12

Eksperci innogy
Po stabilizacji trwającej od sierpnia w okresie od 29 września do 12 października na rynku terminowym energii elektrycznej odnotowano znaczną zmienność. Na rynku spot natomiast miało miejsce uspokojenie sytuacji ze względu na wzrost generacji wiatrowej. Natomiast na rynku gazu początek października przyniósł znaczne wzrosty cen.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE