ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
15.11.2016r. 10:06

Eksperci innogy
W dniach 28 października - 9 listopada energia z dostawami w roku 2017 wyceniana była średnio na poziomie 160,9 PLN/MWh. Średnia cena na Rynku Dnia Następnego w październiku wyniosła 169,5 PLN/MWh, a wycena listopada za pierwszą dekadę w wysokości 167,30 PLN/MWh. Na terminowym rynku gazu listopad rozpoczął się kolejnymi zwyżkami cen, najwyższe ich poziomy można było zaobserwować 3 listopada. Również na spotowym rynku gazu listopad rozpoczął się wysokimi cenami.
14.11.2016r. 13:05

Obraz niemieckiej transformacji energetycznej w polskich mediach jest mocno uproszczony. Media głównego nurtu przedstawiają ją, jako nieustające pasmo sukcesów oraz wzór do naśladowania, w myśl zasady "dobre, bo niemieckie". Rzadko przebijają się informacje o tym, jak naprawdę wygląda debata o Energiewende i czym ona różni się od tego, co obserwujemy w Polsce.
05.11.2016r. 04:08

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, temat tego, na czyich barkach ma spocząć ciężar sfinansowania inwestycji w magazyny energii w polskim systemie elektroenergetycznym, aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci i jednocześnie możliwości przyłączania nowych instalacji OZE, zdominował dyskusję, która odbyła się podczas towarzyszącej warszawskim targom RENEXPO konferencji poświęconej perspektywom magazynowania energii w Polsce.
03.11.2016r. 08:33

Eksperci innogy
W dniach 13-27 października energia z dostawami w roku 2017 notowania zbliżyły się do górnego zakresu cenowego: 160,90 PLN/MWh. Natomiast na na rynku spotowym w drugiej połowie października sytuacja uspokoiła się. Na terminowym rynku gazu druga połowa października to kontynuacja wzrostów cen. Wysoki popyt w październiku przełożył się też na znaczący wzrost cen na rynku spot. Również na rynku zielonych certyfikatów począwszy od 13 października, tj na pięciu kolejnych sesjach, zanotowano systematyczne wzrosty.
19.10.2016r. 21:13

Kanał 1 niemieckiej telewizji (ARD) wyemitował bardzo krytyczny reportaż o energetyce wiatrowej w Niemczech. Program ten możecie obejrzeć Państwo z polskimi napisami. Oglądając ten film, jak w pigułce widać wszystkie patologie branży wiatrakowej. Od praktyk korupcyjnych w samorządach, do zblatowanych posłów w parlamencie. Czarno na białym widać, że walka o dotacje dla wiatraków wciąż trwa i obecny rząd federalny ugiął się pod presją lobby.
18.10.2016r. 12:12

Eksperci innogy
Po stabilizacji trwającej od sierpnia w okresie od 29 września do 12 października na rynku terminowym energii elektrycznej odnotowano znaczną zmienność. Na rynku spot natomiast miało miejsce uspokojenie sytuacji ze względu na wzrost generacji wiatrowej. Natomiast na rynku gazu początek października przyniósł znaczne wzrosty cen.
11.10.2016r. 08:54

Eksperci innogy
W dniach 15-28 września energia z dostawami w roku 2017 wyceniana około złotówkę poniżej transakcji z pierwszych dwóch tygodni tego miesiąca. Na Rynku Dnia Następnego w tym okresie utrzymywał się miski poziom cenowy, pomimo niewielkiej generacji wiatrowej oraz miesięcznego przestoju remontowego bloku w Kozienicach. Natomiast druga połowa września na rynkach gazu przyniosła podwyżki cen. Na rynku praw majątkowych historyczne minimum osiągnęły ceny zielonych certyfikatów.
17.09.2016r. 05:43

Przez media przewija się uparcie wątek potencjalnych szans, jakie miałyby wynikać dla naszego kraju z postawienia na rozwój energetyki odnawialnej. W szczególności podnosi się długofalowe korzyści związane z forsowaniem rozwoju farm wiatrowych, które Polska teraz traci głównie z tego powodu, że zdecydowała się chronić podstawowe interesy życiowe mieszkańców wsi (ustawa odległościowa).
Opracowanie i tłumaczenie redakcja stopwiatrakom.eu
14.09.2016r. 07:43

Christian Schnell, Współpracownik BiznesAlert.pl
Niemiecka Agencja Energii Odnawialnej (AEE) publikowała pod koniec lipca wyniki sondażu przeprowadzonego w 100 gminach energetycznych, które działają na terenie Niemiec. Funkcjonują one w ramach tzw. klastrów energetycznych, tj. grupy wytwórców i odbiorców energii z danego obszaru stworzonej w celu ułatwienia przepływu energii między nimi oraz promowania lokalnej samowystarczalności energetycznej.
09.09.2016r. 16:51

Podczas drugiego dnia XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy 7 września 2016 r. odbył się panel pt. "Nowa architektura rynku energii elektrycznej". - Podjęliśmy próbę ucywilizowania OZE. Chcemy promować finansowo w pierwszej kolejności klastry energetyczne - podkreślił Krzysztof Tchórzewski minister energii, który wziął udział w panelu.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE