ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

KOMENTARZE
17.07.2017r. 10:16

W naszym kraju pracę rozpoczęła w tym miesiącu pierwsza farma fotowoltaiczna, z której energia będzie rozliczana w ramach mechanizmu aukcyjnego. Jak sytuacja z uruchamianiem podobnych instalacji w systemie aukcyjnym wygląda w Niemczech, czyli kraju, który jako pierwszy w Europie wprowadził taki mechanizm wsparcia dla inwestorów budujących farmy fotowoltaiczne, opisuje portal Gramwzielone,pl.
14.07.2017r. 13:13

Opracował Jacek Malski
Na terenie landu Północnej Nadrenii Westfalii działa już 3345 elektrowni wiatrowych. W kampanii poprzedzającej ostatnie wybory w landzie jednym z głównych haseł Partii Wolnych Demokratów była konieczność zatrzymania dalszej dewastacji krajobrazu regionu. Między innymi dzięki temu partia ta otrzymała rekordową liczbę głosów. Po wyborach FDP przekonała koalicjantów z CDU, że należy zaostrzyć warunki budowy farm wiatrowych - w szczególności wprowadzić minimalną odległość 1500 metrów pomiędzy elektrowniami a domami mieszkalnymi.
14.07.2017r. 09:03

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej przedstawiła swoje uwagi do projektu zmian legislacyjnych w ustawie o odnawialnych źródłach energii, dotyczące wpływu zaproponowanych zmian na rozwój przemysłu morskiej energetyki w Polsce.
Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej
11.07.2017r. 12:26

Juliusz Dragan
Rozwój rynku energii z OZE w Europie i na świecie jest oczywistością, co ciekawe dynamiczny rozwój energii z OZE jest ważny nawet w USA, Chinach, Indiach, w Azji i Afryce, w Rosji, na Ukrainie, czyli cały świat widzi miejsce energii z OZE, inwestuje ogromne pieniądze w energię przyszłości oprócz .... no właśnie, oprócz Polski.
11.07.2017r. 11:54

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej od co najmniej 3 lat postuluje wprowadzenie przejrzystego systemu informacji o rynku zielonych certyfikatów. Bardzo okrojone zapisy prawne o obowiązkach informacyjnych powodują niekończące się spekulacje o rzeczywistym obrazie rynku świadectw pochodzenia, co przekłada się na jego destabilizację.
PSEW
10.07.2017r. 19:58

Portal STOPwiatrakom.eu opublikował list otwarty w sprawie nowelizacji ustawy odległościowej, skierowany ręce prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
10.07.2017r. 15:12

Z najnowszego raportu Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV wynika, że prognozy rozwoju rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych są bardzo obiecujące. Zainteresowanie takimi systemami jest tak duże, że łączna moc zainstalowana w mikroinstalacjach jest większa niż w małych i dużych instalacjach łącznie.
Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej - Polska PV
06.07.2017r. 06:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, podczas konferencji na temat klastrów energii, którą w ostatni piątek zorganizowało Ministerstwo Energii, przedstawiciel dyrekcji ds. energii w Komisji Europejskiej podzielił się stanowiskiem w tej sprawie, które prezentuje Bruksela w kontekście nowych propozycji legislacyjnych dla unijnego rynku energii po roku 2020.
05.07.2017r. 09:14

prof. dr hab. inż. Konrad Świrski, Transition Technologies SA
Na kilka dni przed wyczekiwaną wizytą amerykańskiego Prezydenta w Warszawie nastąpił energetyczno-prawny zgrzyt pomiędzy odwiecznymi przyjaciółmi. W mediach pojawiła się elektryzująca informacja o pozwie, który amerykański inwestor branży odnawialnej (ale i energetyki gazowej) - Invenergy , miał wytoczyć polskiemu koncernowi energetycznemu - Tauron.
03.07.2017r. 12:24

- Regulacje zawarte w ustawie z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii w dotychczasowym brzmieniu nie zapewniają skutecznego kształtowania polityki w obszarze odnawialnych źródeł energii (OZE) - nie jest to cytat z wypowiedzi jednego z przedstawicieli branży wiatrowej, lecz treść uzasadnienia dla zmian w ustawie, którą korygowało w ubiegłym roku Ministerstwo Energii.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE