ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.01.2017r. 14:51

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, wrażenie robi wzrost zatrudnienia w amerykańskim sektorze fotowoltaicznym i wiatrowym. Branża OZE w USA zatrudnia już kilkukrotnie więcej pracowników niż firmy związane z produkcją energii z węgla i wydobyciem tego surowca.
20.01.2017r. 14:49

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, hiszpański koncern energetyczny Acciona uruchomił w Chile farmę fotowoltaiczną o mocy 246 MWp. Teraz, po ukończeniu całej inwestycji, rozpoczęła się produkcja energii, którą częściowo zakontraktował Google.
20.01.2017r. 13:58

Rejestrowi Świadectw Pochodzenia TGE zaufało już 3000 firm. Wśród nich znajdują się największe spółki energetyczne, przemysłowi odbiorcy energii, spółdzielnie mieszkaniowe, jednostki samorządowe, właściciele małych instalacji OZE oraz prosumenci.
20.01.2017r. 12:12

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w tym roku potencjał fotowoltaiki na Ukrainie powinien wzrosnąć o niemal 0,5 GW, a łączna moc PV w tym kraju przekroczy 1 GW. To znacznie więcej niż w Polsce, gdzie inwestycje w elektrownie fotowoltaiczne to na razie efekt głównie dostępu do unijnych dotacji.
20.01.2017r. 11:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, podczas jednego z posiedzeń sejmowych komisji, które odbyło się pod koniec listopada, wiceminister energii Andrzej Piotrowski zapewnił, że w III kwartale ubiegłego roku, a więc pierwszym po wprowadzeniu nowego systemu wsparcia w ramach znowelizowanej ustawy o OZE, potencjał odnawialnych źródeł energii w Polsce zwiększył się o 170 MW. Dane o ilości przyłączeń za III kwartał 2016 r., które przedstawiają operatorzy sieci, nie są jednak tak optymistyczne.
20.01.2017r. 09:38

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Urząd Regulacji Energetyki przypomina o obowiązkach sprawozdawczych wytwórcy energii elektrycznej wytworzonej z odnawialnych źródeł energii, którego oferta wygrała aukcję, wynikających z przepisów ustawy o OZE.
20.01.2017r. 09:30

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, inwestorzy, którzy wnieśli kaucję w celu wzięcia udziału w aukcjach dla OZE, a których oferty z różnych powodów nie zostały zarejestrowane w aukcjach odbywających się 30 grudnia, w celu odzyskania wniesionego zabezpieczenia powinni złożyć w Urzędzie Regulacji Energetyki stosowny wniosek.
20.01.2017r. 07:33

Ceny energii są stabilne, wzrosły za to opłaty za sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej. Dlatego od stycznia odbiorcy w Polsce zapłacą rachunki wyższe średnio o kilka procent. Podwyżkę dotkliwiej odczują przedsiębiorstwa, zwłaszcza te najmniejsze. Niewykluczone, że skłoni je to do inwestycji we własne źródła wytwarzania energii - ocenia prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.
19.01.2017r. 13:57

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, to niemal połowa z rekordowo wysokiego potencjału fotowoltaiki zainstalowanego na całym świecie w ubiegłym roku.
19.01.2017r. 13:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, wg informacji przekazanych przez największe europejskie stowarzyszenie branży solarnej SolarPower Europe, w ubiegłym roku zanotowano spadek produkcji modułów fotowoltaicznych w europejskich fabrykach. Dane przekazane przez SolarPower Europe poddaje w wątpliwość inna organizacja branżowa EU ProSun. W tle jest konflikt o restrykcje celne w imporcie do Unii Europejskiej chińskich modułów fotowoltaicznych, w którym obie organizacje stoją po przeciwnych stronach barykady.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE