ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.11.2017r. 19:03

Trzeba zerwać ze stereotypem, że polska energetyka jest oparta tylko na węglu, bo ostatnie lata to dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii - powiedziała w środę wiceprezes PKEE Marta Gajęcka. Podkreśliła, że Polska ma potencjał na rozwój farm wiatrowych na Bałtyku.
22.11.2017r. 13:13

W indyjskim mieście Dżabalpur powstaje sieć stacji ładowania rikszy z napędem elektrycznym, w której do ładowania pojazdów będzie wykorzystywana energia słoneczna.
22.11.2017r. 12:47

W ubiegłym tygodniu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów pozytywnie zarekomendował dalsze prace nad przygotowaniem do realizacji inwestycji budowy stopnia wodnego Siarzewo.
22.11.2017r. 12:37

Trwa program dofinansowania do inwestycji wykorzystujących lokalne źródła energii odnawialnej, w tym instalacji fotowoltaicznych, prowadzony przez Urząd m.st. Warszawy. W związku z programem, ofertę dla mieszkańców stolicy zainteresowanych wsparciem i budową własnej instalacji PV przygotował jeden ze stołecznych sprzedawców energii elektrycznej.
22.11.2017r. 09:28

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w najbliższym czasie NFOŚiGW organizuje cztery szkolenia z unijnych konkursów dedykowanych projektom z zakresu efektywności energetycznej i OZE. Dwa spotkania - w zakresie wspierania efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym - przygotowano dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Pozostałe dwa szkolenia kierowane są do przedsiębiorców, którzy planują instalację odnawialnych źródeł energii cieplnej.
22.11.2017r. 09:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Solliance, konsorcjum europejskich firm i instytutów naukowych, pochwaliło się nowymi osiągnięciami w pracach nad komercjalizacją perowskitów w fotowoltaice. - To kolejny krok w kierunku szybkiego wprowadzenia na rynek tej nowej, atrakcyjnej i wydajnej technologii fotowoltaicznej - zapewnia Solliance.
22.11.2017r. 09:16

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, energia produkowana przez ogromną farmę wiatrową, która powstanie w Australii, będzie częściowo gromadzona w dużym bateryjnym magazynie, który zostanie zbudowany i będzie działać bez jakichkolwiek subsydiów.
21.11.2017r. 19:41

Polskę czeka rewolucja w rozwoju infrastruktury oraz podejściu do samowystarczalności energetycznej - powiedział prezes Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy Mariusz Tomaka podczas rozpoczętego we wtorek w Opolu Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki.
21.11.2017r. 16:18

Wiejska gmina Rząśnia oraz miejsko-wiejski Rzgów to dwaj zwycięzcy konkursu "Najlepsza biogmina woj. łódzkiego", którego wyniki ogłoszono w trakcie V Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki w Łodzi. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset ekspertów, samorządowców, przedstawicieli branży rolnej.
21.11.2017r. 14:40

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, węgierski rząd zdecydował się na przedłużenie systemu taryf gwarantowanych, którymi mogą zostać objęci właściciele większych elektrowni fotowoltaicznych. W tym roku Komisja Europejska zaakceptowała nowy węgierski system wsparcia dla OZE, w ramach którego taryfy gwarantowane nadal będą przysługiwać producentom energii z nowych instalacji PV, ale tylko mniejszych o mocy do 0,5 MW.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE