ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE postuluje zmiany w zasadach aukcji OZE
21.04.2017r. 05:33

Urząd Regulacji Energetyki postuluje wprowadzenie zmian w trybie prowadzenia akcji OZE - donosi "Rzeczpospolita", chodzi między innymi o jawność ofert składanych podczas aukcji.
Jak czytamy w dzienniku, regulator proponuje między innymi, aby aukcje dla każdego z koszyków odbywały się innego dnia, co ma zapobiec przeciążeniu platformy aukcyjnej. URE chce również by składanie ofert odbywało się jawnie.

Cytowany przez "Rz" prezes URE zwraca uwagę, że na sytuację, w której ofertę na aukcji w imieniu różnych wytwórców składa jedna osoba. W jego ocenie taka sytuacja może prowadzić do manipulowania ceną.
Rację regulatorowi przyznaje wiceprezes PIGEOR Michał Ćwil, który zaznacza jednak, że brak możliwości składania ofert przez pełnomocnika jest ograniczeniem swobody gospodarczej. Zwraca on również uwagę, że podstawą do wykonania pełnomocnictwa jest udzielenie zgody na złożenie oferty w konkretnej, a nie dowolnej cenie.

Natomiast wiceprezes Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych Ewa Malicka podkreśla, że wielu wytwórców przed pierwszą aukcją skorzystało z usług TRMEW Obrót w zakresie obsług platformy aukcyjnej i wyliczenia poziomu maksymalnego dozwolonego wsparcia. Jednak jak podkreśla, nie można w takim przypadku mówić o zmowie cenowej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE