ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREZielona energia
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.

MATERIAŁY PROBLEMOWE
22.02.2017r. 04:54

Błażej Bzowski - Politechnika Opolska, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Aleksandra Teresa Trycz - Department of Information Engineering, Electronics and Telecommunications, Sapienza University of Rome ("Energetyka" - styczeń 2017)
Przeprowadzone badania i obliczenia dowiodły, że koncepcja zróżnicowanego ustawienia paneli PV wykonanych z krzemu jest korzystna przy kątach: 19, 47 i 71 stopni w skali różnych okresów pozornego położenia Słońca w ciągu roku. Z tego względu należy zrezygnować z całorocznych ustawień stacjonarnych paneli na rzecz okresowych.
13.02.2017r. 05:05

Grzegorz Kwiecień
Metoda analizy osiągów na wykresach uporządkowanych stosowana jest w zasadzie tylko przez ciepłowników i czasem przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się doborem pomp do charakteru obciążenia. A szkoda, bo jak się okazuje jest to znakomita metoda obrazująca także osiągi energetyki odnawialnej.
08.02.2017r. 05:09

Piotr Lis, Robert Sekret ("Rynek Energii" - grudzień 2016)
W zaprezentowanych rozważaniach skupiono uwagę przede wszystkim na zasygnalizowaniu wybranych zagadnień problemowych związanych z szeroko rozumianą efektywnością energetyczną budynków i działaniami zmierzającymi do jej poprawy. Prowadzono je poczynając od zagadnień ogólnych związanych z zapotrzebowaniem na energię, źródłami jego pokrycia, ograniczaniem emisji tlenków węgla do atmosfery, poprzez planowanie i ocenę poprawy efektywności energetycznej, aż do kierunków technologicznego rozwoju w budownictwie i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
07.02.2017r. 05:21

Edyta Pęcherz - Prezes Cluster Management Sp. z o.o., Robert Szlęzak - Prezes Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych ("Energetyka Wodna" - 4/2016)
Czy klastry energii są czymś nowym na rynku? Skąd wziął się pomysł na ich powstanie? Czy to szansa dla polskiego rynku OZE, a może kolejny eksperyment, który nie przyniesie oczekiwanej zmiany i ożywienia na rynku? Być może klastry staną się szansą dla jednych, a wyzwaniem dla innych? Gdzie szukać rzetelnej informacji i wiedzy na ten temat, kto podejmuje działania na rzecz tworzenia klastrów energii?
03.02.2017r. 05:27

Michał Tarka, Marcin Trupkiewicz, Operator Systemu Aukcji OZE, Kancelaria Prawna BTK-Legal ("Czysta Energia" - 12/2016)
Dynamiczny rozwój biogazowni rolniczych jako jednego z podsektorów branży OZE związany jest z wprowadzaniem przez ustawodawcę korzystnych rozwiązań prawnych.
30.01.2017r. 20:22

BP
The Energy Outlook considers a base case, outlining the 'most likely' path for global energy markets over the next 20 years based on assumptions and judgements about future changes in policy, technology and the economy. It examines some of the key questions and issues posed by the energy transition, and develops a number of alternative cases to explore key uncertainties.
30.01.2017r. 05:23

Stanisław Szwaja ("Rynek Energii" - grudzień 2016)
W artykule omówiono rozwój mikrobiogazowni rolniczych w Polsce. Przedstawiono argumenty sprzyjające i niesprzyjające tego typu instalacjom do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej na potrzeby gospodarstwa rolnego. Następnie przedstawiono charakterystykę zbudowanej mikrobiogazowni o mocy 7 kW opartej konstrukcyjnie o kontener morski typu 40HC.
20.01.2017r. 05:28

Przemysław Kałek - Kancelaria Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy sp.k. ("Energia Elektryczna" - 12/2016)
Wdrożenie technologii magazynowania energii i jej zintegrowanie z systemem elektroenergetycznym stanowi kolejny ważny krok w rozwoju sektora energetycznego. Rozstrzygające w tym zakresie może okazać się najbliższych kilka miesięcy, po upublicznieniu przez Komisję Europejską tzw. Pakietu Zimowego, zawierającego propozycje nowych dyrektyw regulujących przyszły kształt europejskiego rynku energetycznego.
19.01.2017r. 02:29

Grzegorz Wiśniewski ("Czysta Energia" - 12/2016)
Minister Energii 23 listopada przedstawił do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z OZE.
12.01.2017r. 14:28

Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA)
This report by the Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA) examines 30 corporate case studies to explore China's rising global leadership in the low-carbon-emission energy industry. The extent of China's domestic investment in renewables has surpassed all expectations, with the resulting technology development and economies of scale driving down costs to the point where renewables are exceeding grid parity in an increasing number of market segments.cire
©2002-2017
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE